fbpx Skip to main content

Korduma Kippuvad Küsimused

Winbot aknapesuroboti kasutamine ja puhastuskvaliteet

Winbot aknapuhastusroboti puhastuskvaliteet sarnaneb sellega, kui võtaks niisutatud mikrokiudlapi lahtisesse kätte ja hõõruks seda mõõduka jõuga vastu klaasi. Seetõttu jääb lapi külge kõik lahtine ja kergelt eemaldatav mustus – sõrmejäljed, koduloomade jäljed, veepritsmed, õietolm. Kõik selline mustus, mis vajab tugevat hõõrumist, kraapimist (kärbsemust, linnuväljaheited) läheb küll vähemaks, aga ei pruugi täielikult puhtaks saada.

Kui aknad on pikka aega pesemata siis võivad peale seadme esimest puhastuskorda jääda klaasile triibud. Lihtsalt mustust on nii palju, et puhastuslapp ei suuda ühe korraga kõige enda sisse võtta. Triipude eemaldamiseks tuleks teha sama klaas teist korda puhta/uue niisutatud puhastuslapiga. Vajadusel tegevust korrata ka kolmandat korda.

Kuna Winboti aknapesurobotitega on kaasas ka puhastuslapid (Winbot 950 puhul 3 tk ja Winbot X puhul 4 tk), siis mustade klaaside puhul soovitame järgida sellist loogikat, et esimese lapiga puhastate esimese klaasi suuremast mustusest. Teiseks korraks panete alla uue lapi ja teete sellega esimesel klaasil lõpliku puhastuse ja selle sama lapiga puhastate ka veel ära teise klaasi suurema mustuse. Teise klaasi lõplikuks puhastuseks kasutate juba siis kolmandat lappi, millega saate võtta suurema mustuse ka kolmandalt klaasilt jne. Kui on soov järjestikku puhastada võimalikult palju aknaid siis soovitame puhastuslappe juurde soetada.

Pakume lisatarvikute all Winbot 950 ja Winbot X puhastuslappe.

Winbot aknapesuroboti kasutamise näpunäited

Winbot aknapesurobotit soovitame kasutada välitingimustes siis kui välitemperatuur on üle +10 kraadi, sest vastasel korral võivad robotit edasi liigutavad roomikud muutuda kõvaks ja mitte nii hästi haakuda klaasipinnaga. Selle tulemusena ei liigu seade klaasil sirgjooneliselt.

Aknapesuroboti kasutamisel tuleks jälgida, et puhastuslapp poleks liiga niiske, sest siis võib puhastusvedelik sattuda roomikute alla ja seetõttu need hakata klaasil libisema. Selle tulemusena ei liigu seade klaasil sirgjooneliselt.

Kui aken on must, siis võivad peale seadme esimest puhastuskorda jääda klaasile triibud. Nende vältimiseks tuleks teha sama klaas teist korda puhta/uue niisutatud puhastuslapiga. Vajadusel tegevust korrata ka kolmandat korda. Kui see tegevus ei aita, tuleks vahetada puhastusvedelikku. Meie e-poes on pakkuda Ecovacs originaal puhastusvedelikku.

Seadme kasutamisel tuleks jälgida, et akna peale ei paistaks otsene intensiivne päikene ja aknaklaas poleks liiga kuum. Vastasel korral kuivab puhastuslapp väga kiirelt ja puhastusefektiivsus langeb.

Winbot X kasutamise näpunäited

Winbot X kasutamisel tuleks jälgida, et turvakinnituse nöör ei hakkaks segama seadme jõudmist akna raamideni. Selle tõttu tuleks kinnitus kinnitada piisavalt kõrgele (minimaalselt näidatud kasutusjuhendis või kõrgemale). Hea on paigutada turvakinnitus puhastatava akna siseküljele või kõrvalaknale.