fbpx Skip to main content

Kodukoristamine on tegevus, millega iga koduomanik peab tegelema. Olgu selleks igapäevase olmetolmu tõmbamine või suuremate koristustööde tegemine. Vahendeid ja võimalusi koristamiseks on mitmeid erinevaid: robottolmuimeja, varstolmuimeja, kesktolmuimeja ning vana hea hari ja kühvel.

Panime artiklisse kirja peamised küsimused, mis tihti klientidel enne varstolmuimeja ostu ette tulevad. Soovitame kindlasti lugeda.

Kas varstolmuimeja sobib igasse kodusse?
Varstolmuimeja sobib igasse kodusse, kus soovitakse kiirelt ja operatiivselt koristada. Olgu selleks lemmiklooma karvad, jalanõudega tuppa tassitud liiv või köögis suure kokkamise tuhinas maha kukkunud kuivained. Puhastatav pind saab olla pigem väiksem, sest varstolmuimejaga suuri pindu puhastada on ebamugav ja ebaeffektiivne.

Mis on varstolmuimeja peamised eelised tavatolmuimeja eest?
Operatiivsus ja kiire kasutusvalmidus. Tavaliselt asub varstolmuimeja käeulatuses kõige tihedamalt koristamist vajavale piirkonnale (nt köök, esik). Lisaks kiirele reageerimisvõimalusele ei ole akugavarstolmuimejal juhtmega jändamist ja suure tolmuimeja järel tarimist.

Kas eelistada juhtmega või juhtmeta varstolmuimejat?
Eks iga majapidamine ja seadme kasutaja on erinev. Küll aga tasuks enne ostu läbi mõelda kasutusmugavus ja seadme mobiilsus. Seepärast soovitame pigem juhtmeta varstolmuimejat, sest see annab seadet rohkemates kohtades ja kergema vaevaga kasutada.

Kas eelistada pesemisfunktsiooniga või selleta varstolmuimejat?
Taaskord iga kasutaja soovid on erinevad. Rohkemate funktsioonidega varstolmuimeja kasutamisvõimalused on ka laialdasemad. Samas tuleb ka arvestada, et mida enam on funktsioone, seda raskemaks ja massiivsemaks seade läheb. Kodus võib ju igasuguseid ootamatuid äpardusi juhtuda: Näiteks jogurtiklaas kukub põrandale, laps keerab supikausi põrandale või hoopis sammud kogemata poriste jalanõudega tuppa. Pesemisfunktsiooniga varstolmuimeja saab sellega hakkama. Küll aga satub vaibale ka tihti palju prahti, mida hea tavalise varstolmuimejaga eemaldada.

Siinkohal soovitame otsuse tegemisel lähtuda enda ootustest, soovidest ja kodusest olukorrast.

Varstolmuimejaid on väga kalleid ja üsnagi soodsaid. Mis on nende peamine vahe?
Peamine hinnavahe tuleb seadmete funktsionaalsuses ja imemisvõimsuses. Mida odavam seda lihtsam ja vähemate lisadega. Seadme kaal on seotud tema imemisvõimsusega – tugev imemisvõimsus, raskem seade. Kui on soov omada kerget seadet, siis selleks sobivad soodsamad kuid mitte nii võimsad seadmed.

Kui kaaluda varstolmuimeja ostus, siis mis on need peamised funktsioonid, mille olemasolule peaks mõtlema?
Esiteks tuleb mõelda, mida soovitakse koristama hakata. Kui kodus ei ole vaipu ega ka koduloomi, siis sobivad kergemad kuid mitte nii võimsad seadmed. Kui on palju koristamist (lemmikloomad, vaibad, lapsed jne), siis tuleks leida võimsam seade, mis omakorda on natukene kallim.

Funktsioonidest peaks olema olemas:

  • Võimsuse reguleerimise võimalus. Madalamal võimsusel töötamisel peab aku kauem vastu.
  • LED valgustus, et põrandalt ka pisem puru ning tolm oleks kergesti märgatav.
  • Prügiurn peaks olema kergesti eemaldatav ja tühjendatav.
  • Võimalus seadet asetada seinale või laadimis- ja/või puhastusjaama.

Vaata saateid, kus täpsemalt varstolmuimejatest räägime. 👇

Bissell varstolmuimejate tutvustus 18. novembri saates

Bissell Crosswave varstolmuimeja tutvustus

Nurgakivi saate kokkuvõte

Veel huvitavat lugemist: